Як підібрати підсилювач?

Я купив новенькі пасивні акустичні системи. Я хочу, щоб вони грали так гучно наскільки це можливо і не згоріли. Яку потужність витримає моя акустична система? Який підсилювач мені взяти?

Механічно пошкоджений дифузор

Відповідають спеціалісти з Crown.

Потужність можна визначити зазирнувши в технічні специфікації акустики. Нам потрібен параметр Nominal Impedance (номінальний імпеданс), типові значення – 2, 4, 8 або 16 Ом. Ще один параметр важливий для нас зветься Continuous Power Handling або Continuous Power Rating (довготривала потужність). Він також може називатись IEC rating або Power capacity. Далі в тексті – номінальна потужність.

Якщо ви можете уникнути перевантаження підсилювача (використовуючи лімітер), використовуйте підсилювач потужності, що забезпечує потужність в 2 - 4 рази більшу ніж номінальна потужність акустичних систем (вищезгаданий параметр в технічних специфікаціях). Це дозволить мати 3 – 6 дБ динамічного запасу для піків в звуковому сигналі. Акустичні системи зроблені так, щоб витримати ці короткочасні всплески. Якщо перевантаження підсилювача уникнути неможливо (наприклад, ви працюєте без лімітера і виникає сильний акустичний зворотній зв’язок – система «заводиться»), то потужність підсилювача повинна відповідати довготривалій потужності акустичних систем (continuous power rating). В цьому випадку акустичні системи не будуть пошкоджені у випадку перевантаження підсилювача (clipping). Цей варіант не має динамічного запасу для піків, так що вам доведеться «прокачувати» акустичні системи меншою ніж їх номінальна потужністю, щоб уникнути спотворень в сигналі.

Якщо ви головним чином маєте справу з легкою танцювальною музикою або з мовою, ми рекомендуємо щоб запас підсилення був в 1.6 рази більше номінальної потужності АС на канал. У випадку важкого металу спробуйте запас потужності в 2.5 рази на канал. Потужність підсилювача повинна бути розрахована на імпеданс акустичної системи (2, 4, 8 чи 16 Ом).

Наприклад. Припустимо, імпеданс вашої АС становить 4 Ом, а її номінальна потужність – 500 Вт. Якщо ви граєте легку танцювальну музику, то на 4 Ом ваш підсилювач повинен мати довготривалу потужність 1.6 х 500 Вт або 800 Вт на канал. Для важкого металу, відповідно, на 4 Ом він повинен видавати 2.5 х 500 Вт або 1250 Вт довготривалої потужності на канал.

Пошкоджена перегрівом і нормальна звукова котушка

Використовуючи більше потужності, ви, імовірно, пошкодите динамічну головку, змушуючи її рухатись за межами своїх можливостей. Якщо використовувати менше потужності, ви, швидше за все будете крутити ручку гучності поки підсилювач не почне перевантажуватись (clipping). І це теж може пошкодити динамічні головки внаслідок перегріву. Так що залишайтесь в межах запасу потужності від 1.6 до 2.5 від номінальної потужності акустичної системи.

Оргінал статті: http://www.crownaudio.com/how-much-amplifier-power

Переклад і адаптація: Тато-звук